MOJE VÝLETY

02.03.2015 06:18

Letošní zima je velice mírná a nakloněna vycházkám do přírody tak jsem kromě pěších procházek po okolí Frýdku Místku mohl vyjet i na kole první vyjížďku jsem absolvoval už 15.ledna musel jsem otestovat vánoční dárek gelový potah na sedlo kola.

https://mupa.rajce.idnes.cz/20150115_prvniletosni_vyjizdka_na_kole/  

Bylo sice ještě chladno, ale silnice beze sněhu bezpečné a kačeny na řece hladové a kdych to tušil tak jim vezmu nějaké starší pečivo. 

Druhou procházku jsem absolvoval 7.února to bylo pro změnu nádherné zimní počasí a na kole se nedalo tak pěší kratší ještě se brzy stmívalo, ale fotky z okolí frýdeckého zámku jsem pořizoval ještě za sluníčka.

https://mupa.rajce.idnes.cz/20150207_sobotni_prochazka/  

No a jak se ukázalo opět trochu teplejší počasí tak jsem vyrazil po cyklostezce do Vratimova to bylo 28.února a právě probíhala ve Faunaparku úklidová akce s programem pro děti ve kterém si mohly vyrobit svojí vlastní Morénu a po zapálení vhodit do Ostravice tak jsem si dovolil stáhnout pár fotek z  této akce, které ukazují také probouzení přírody za zimního spánku.

https://mupa.rajce.idnes.cz/20150228_dalsi_vyjezd_na_kole_a_Faunapark/

Zatím poslední výlet spíše takový průzkum toho jak se probouzí jaro jsem podnikl hned 1.března, než jsem se vybral byl nádherný slunečný den ale v tomto období se počasí rychle mění a tak když jsem vyjel už foukal studený vítr a obloha se zatáhla, ale přesto jsem v zahrádkách viděl probouzet se přírodu, podařilo se mi zdokumentovat nádherné bledule a v lese už raší medvědí česnek, na konec jsem vydržel venku do setmění a přišel domů příjemně unavený.

https://mupa.rajce.idnes.cz/20150301_Okolo_Frydku/

—————

Zpět