Nepřátelé - co dělat, aby vám neškodili?

03.06.2014 11:05

V životě občas potkáme člověka, který nám nepřeje nic dobrého. Máte i vy své nepřátele, nebo někoho, koho nemůžete vystát? Cítíte, že přesně tento člověk nebo lidé jsou překážkou vašeho štěstí? Je to velmi nepříjemná situace, která může snadno dopadnout špatně. Přitom existují způsoby, jak znemožnit nepříteli, aby vás vysával z energie. Poradíme vám, jak na to!

Nepřátelé - co dělat, aby vám neškodili? (obrázek)

2. 6. 2014 –  Energie nepřátelství vytváří zhoubná pouta 

Způsoby, jakými může člověk získat nepřátele, jsou různé. Někomu se nelíbí, co děláte, závidí vám štěstí nebo vám naopak zlomyslně stojí v cestě k úspěchu. Nepřítel může být blízko vás - mohou to být kolegové nebo sousedé, kterým se nelíbí váš životní styl, nebo dokonce i někdo z rodiny, s kým nemůžete najít společnou řeč a rozděluje vás konflikt zájmů. Energie nepřátelství však může vzniknout i vůči zcela neznámému člověku, třeba úřednici, která vám nehezky zkomplikuje záležitost, která je pro vás důležitá.
Ať už je to kdokoliv, jste přesvědčeni, že vám uškodil nebo pořád škodí, nepřejete mu nic dobrého a nejraději byste ho viděli na nějakém hodně vzdáleném pustém ostrově. Tedy, pokud nic horšího! 

Je naprosto normální a pochopitelné, že nás občas někdo vytočí. Vždyť jste v právu, nemá na to nárok, možná je to z jeho strany jen pouhá zlomyslnost - nic vzácného v životě! 

Věřte však nebo ne, z pohledu naší duše a vnitřního světa je víceméně jedno, z jakého důvodu nepřátelství vzniklo. Je to zvláštní, ale neviditelné energie tak fungují. Není zas tak důležité, jestli máte k pocitům nepřátelství skutečný důvod, nebo jestli šlo třeba jen o nedorozumění. V obou případech má totiž energie nepřátelství velmi škodlivé, přímo až zhoubné účinky. 

Tato negativní energie vás totiž připoutává k vašemu nepříteli! To znamená, že vás energeticky drží v blízkosti člověka, kterého byste naopak ze svého života nejraději vyškrtli! Ale co s tím dělat? 

Nemějte mu to za zlé - i když ho nechápete! 

Pochopit chování našich nepřátel a jejich důvody je někdy snadné a někdy nikoliv. Můžeme je nesnášet, i když si uvědomujeme, že to vlastně nemyslí špatně. To je však ten lepší případ. V horším případě si myslíme, že nám někdo záměrně škodí, a přitom mu vlastně křivdíme, třeba nemá jinou možnost. Někdy zas nemáme dostatek informací a nevíme všechno, co bychom potřebovali, abychom pochopili, o co vlastně v dané situaci jde.
Vždy je dobré zkusit se zamyslet, jestli to váš nepřítel opravdu myslí s vámi zle, pochopit jeho uvažování a pocity, které třeba vůbec nejsou špatné. Když se vám to povede, budete mít další kroky mnohem snazší. Ale ani v opačném případě není nic ztraceno! 

Důležité je uvědomit si, že nepřátelství vás vysává z energie dvojím způsobem. Jedna věc je, že daný člověk vám něčím skutečně stojí v cestě, s tím většinou nemůžete nic udělat. Druhá věc však je, že na to hodně myslíte, uvažujete nad tím a živíte v sobě nenávist, zlost a další negativní pocity. Paradoxně právě ony zajistí, že situace bude pokračovat, že se problém bude táhnout a nevyřeší se tak snadno, jak by mohl. Tyto energie totiž vytváří neviditelné pouto mezi vámi a vaším nepřítelem - tedy přesný opak toho, co byste chtěli. 
Toto pouto zla je nutné přestřihnout a osvobodit se! 

Meditace na osvobození se od nepřítele - návod 

Zapalte si svíčku, dívejte se do jejího plamene a dopřejte si chvilku opravdového klidu. Ztište své myšlenky a pocity, pozorujte je, ale pokuste se je neprožívat. Snažte se vytvořit si pocit nadhledu nad svým životem a nechat svoji duši, ať se oprostí od běžného shonu a starostí. 

Nyní si vzpomeňte na svého nepřítele, na člověka, kterého nemáte rádi, a věříte, že vám něčím uškodil.
Řekněte následovné věty:
„Odpouštím ti a přeji ti spokojený život. Beru si zpět energii, kterou jsi mi vzal. Mám na ni právo.“ 

Nemusíte je říct doslova a přesně, ale dobré je mluvit nahlas a tento výrok několikrát po sobě zopakovat.
Tento postup opakujte po několik večerů. Hlavně pokud nepřátelství trvalo dlouho, bude chvíli trvat i to, než se rozpustí.
Dřív nebo později ucítíte, že tento člověk vám již neškodí, už pro vás nepředstavuje překážku a nemáte důvod ho nenávidět. Navenek možná bude dělat to samé jako předtím, ale místo toho, aby vás to vytáčelo, se nad tím už jen pousmějete!

Článek pro vás připravila numeroložka Adriana.

 

—————

Zpět